Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rolnicy u Matki

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników odbędzie się 5 i 6 września na Jasnej Górze. Będzie to dziękczynienie Bogu za plony.

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Jasnogórskie oraz Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników do Matki Bożej. W tym roku wspominamy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Pragniemy, aby św. Jan Paweł II był dla nas wzorem zawierzenia Chrystusowi, przez ręce Maryi, osobistego życia, życia naszych rodzin, ojczyny i całego świata - piszą w zaproszeniu bp Edward Białogłowski, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników i ks. Stanisław Sojka, sekretarz Krajowego Duszpasterstwa Rolników.

Ks. Sojka podkreśla, że każdego roku na Jasną Górę licznie przybywają rolnicy z diecezji tarnowskiej. Centralna uroczystość dożynkowa w niedzielę 6 września na Jasnej Górze będzie w całości transmitowana przez TVP1 i TVPolonia.

Organizatorzy proszą pielgrzymów o przestrzeganiu przepisów sanitarnych, które w tym czasie będą obowiązywały w Polsce, a dotyczących stanu zdrowia, środków lokomocji, z których będą korzystały osoby przemieszczające się na Jasną Górę oraz uczestnictwa w zgromadzeniach o charakterze religijnym (obowiązku używania maseczek ochronnych, zachowywania odległości między osobami itp.).

Rolnicy u Matki  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama