Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wszyscy wrócili zdrowi

Oświadczenie dyrektora PPT w sprawie bezpieczeństwa sanitarnego Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę skomentował informacje na temat bezpieczeństwa sanitarnego podczas wędrówki do Częstochowy:

"W związku z manipulowaniem informacjami przekazanymi przez rzecznika Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i bezkarnym przekazywaniem kłamstw przez inne media informuję, że Pielgrzymka Tarnowska wczoraj powróciła z Częstochowy i u nikogo nie stwierdzono zakażenia koronawirusem.

Prawdą jest, że jedna osoba z grupy 14 jest zakażona - ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jest to pielęgniarka z okolic Szymbarku, która wraz z córką była w czwartym dniu na pielgrzymce, czuła się dobrze i nie miała żadnych oznak zakażenia. Po powrocie do domu córka, która nie brała udziału w pielgrzymce, źle się poczuła, dlatego matka postanowiła wykonać dobrowolny test u drugiej córki oraz u siebie. Okazało się, że córka jest zdrowa, ale matka ma wynik pozytywny.

Decyzją sanepidu, któremu przekazano listy uczestników tej grupy, osoby z autobusu, którym wracała pielęgniarka (50 osób) zostały skierowane na kwarantannę. Pozostali pielgrzymi z grupy 14 nie są objęci kwarantanną, ale też z racji odpowiedzialności i solidarności z pozostałymi nie pojechali w dniu dziewiątym do Częstochowy, aby nie stwarzać jakiegokolwiek zagrożenia. Reprezentowała ich w zastępstwie delegacja duchowych pielgrzymów.

Dziękując wszystkim za zainteresowanie się Pieszą Pielgrzymką Tarnowską, prosimy o sprostowanie fałszywych informacji. Informujemy, że o rozwoju wydarzeń i decyzjach sanepidu będziemy informować zainteresowanych.

ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama