Nowy numer 2/2021 Archiwum

Potężny mural na cześć św. Jana Pawła II powstał w Wojniczu

Ma 15 m wysokości. Widnieje na ścianie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, któremu patronuje papież Polak.

Na północnej ścianie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, od ul. Rolniczej, powstał mural z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

Papież Polak jest patronem szkoły. Mural powstał, by uczcić św. Jana Pawła II w roku jego 100. rocznicy urodzin. Ma 15 m wysokości i 13 m szerokości.

Autorem malowidła jest malarz i architekt Ryszard Paprocki, który na terenie powiatu tarnowskiego wykonał już trzy inne murale - jeden poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, znajdujący się na budynku szkoły w Tarnowcu, drugi z mistrzem Ignacym Janem Paderewskim zdobi budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, natomiast trzeci - przedstawiający Wincentego Witosa - widnieje na budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach, w Wierzchosławicach.

Jan Paweł II na wojnickim muralu stoi w oknie. Ma ręce uniesione do góry. Obok niego znajduje się krzyż i gołąb. Z jednej strony umieszczone zostały słowa Jana Pawła II skierowane do młodych podczas inauguracji jego pontyfikatu "Jesteście przyszłością świata", z drugiej - papieska dewiza - Totus Tuus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama