Nowy numer 2/2021 Archiwum

25 worków z Ocieki

Trwa akcja "Zakręceni na rzecz studni". Do finansowania kopania w Afryce studni głębinowych włączyła się m.in. parafia Ocieka.

Dotąd parafiom w diecezji udało się zebrać 5 ton plastikowych nakrętek. Akcja miała skończyć się 31 sierpnia, ale już wiadomo, że będzie trwać dokąd będą chętni, by zbierać nakrętki.

Zbieranie trwa cały czas w parafii Ocieka. - Dwa razy już jednak odwieźliśmy nakrętki do Tarnowa i przekazali koordynującemu akcję Tarnowskiemu Wolontariatowi Misyjnemu - informuje ks. Józef Pajor, proboszcz z Ocieki.

25 worków z Ocieki   Młodzi pomagają zbierać i pakować nakrętki. archiwum parafii Ocieka

W parafii Ocieka, lezącej na wschodnich rubieżach diecezji, wierni uzbierali już 25 dużych worków plastikowych nakrętek. Akcję koordynuje wraz z wikariuszem ks. Mariuszem  Węgrzynem  animatorka misyjną pani Sylwia Rokosz, której pomagają członkowie prowadzonej przez nią grupy misyjnej.

- Parafianie na zaproszenie włączenia się do akcji odpowiedzieli z entuzjazmem i ochoczo. Jestem im wdzięczny za to, że na co dzień pamiętają, o trwającej akcji, że odkładają nakrętki, co jakiś czas dostarczają na parafie, że w ten sposób dokładają swoją cegiełkę do pomocy ludziom w Afryce, ale też że dają dowód tego, że myślą, że uczestniczą w dziele misyjnym Kościoła.  Misje sa nam w Ociece od lat bliskie, bo mamy na misjach rodaka, ks. Marka Pawełka - dodaje ks. Pajor.

25 worków z Ocieki   Magazynowanie kolejnych worków nakrętek. archiwum parafii Ocieka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama