Nowy numer 4/2021 Archiwum

LSO. Rekordowa liczba ceremoniarzy

W tym roku krzyże i błogosławieństwo na posługę w parafiach otrzyma 208 nowych ceremoniarzy ze 100 parafii.

To jest rekord. Dotąd nie mieliśmy tak wielkiej liczby nowych ceremoniarzy w jednym roku - mówi Mateusz Góra, prezes LSO Diecezji Tarnowskiej. Zainteresowanie kursem i posługą ceremoniarza zawsze było duże, ale w minionym roku kurs pierwszy raz prowadzony był w dwóch grupach, stąd tak wielka liczba uczestników i absolwentów.

Kurs ceremoniarza zakończył się 20 lipca. - Ze względu na wyjątkowy czas, w którym zmuszeni jesteśmy zmagać się z zagrożeniem związanym z epidemią, błogosławieństwo nowych ceremoniarzy przybierze formę nieco inną niż w poprzednich latach. Nie odbędzie się tradycyjna VI sesja Kursu połączona z błogosławieństwem. Absolwenci Kursu przyjmą błogosławieństwo oraz otrzymają krzyże i dyplomy ceremoniarza w rejonach, do których należą ich parafie - tłumaczy Mateusz Góra.

15 września biskup tarnowski Andrzej Jeż ma przewodniczyć w WSD w Tarnowie Mszy św., w czasie której pobłogosławi krzyże i udzieli błogosławieństwa nowym ceremoniarzom z rejonu tarnowskiego. W kolejnych dniach, od 16 września krzyże zostaną wręczone ceremoniarzom w kolejnych 10 rejonach diecezji.

Zanim to się stanie już 1 września zaczynają się zapisy do nowej edycji Kursu Ceremoniarza. Od 1 do 10 września czas by zapisać uczestników mają parafie, z których w ciągu minionych 3 lat nie było nowego ceremoniarza. Potem, od 10 września zapisy będą otwarte dla wszystkich pozostałych.

Szczegóły dotyczące zapisów umieszczone są na stronie Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej: ZAPISY NA KURS CEREMONIARZA.

LSO. Rekordowa liczba ceremoniarzy   Rok temu posługę rozpoczęło 136 nowych ceremoniarzy. Beata Malec-Suwara /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama