Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tuchów. Z małego wielki

Od 4 do 8 września potrwa w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odpust ku Jej czci. Przedstawiamy szczegółowy program.

Redemptoryści, kustosze sanktuarium, starają się, by tak jak to dzieje się na tym lipowym wzgórzu od setek lat - zgodnie z obecnymi możliwościami i zachowaniem odpowiednich przepisów sanitarnych - uczcić Matkę Bożą, Panią Ziemi Tarnowskiej i przez jej wstawiennictwo dziękować za opiekę, za wygaszenie miejscowego dużego ogniska choroby i prosić o całkowite ustanie pandemii, a także we wszelkich innych potrzebach ludzkich.

Rok 2020 naznaczony jest przez światowy kryzys, nie tylko zdrowotny, ale i gospodarczy, społeczny, wartości i wzajemnego zaufania. Przy Matce Bożej Tuchowskiej i wraz z Nią słuchać będziemy Dobrej Nowiny i jak pójść jeszcze raz za Odkupicielem. Pierwszego dnia prosić Ją będziemy o wstawiennictwo, „aby nas z lęku wyzwoliła”, a w następne, „aby słabnących w wierze umocniła”, „aby chorym i cierpiącym towarzyszyła”, „aby miłość w rodzinach odnowiła” i „aby nas do radości życia wiecznego doprowadziła”.

Tuchów. Z wielkiego mały Kolejne dni odpustu będą miały tradycyjny przebieg - Msze św. dla pielgrzymów o 6.00, 7.00, 9.00, 11.00 (niedziela 10.30 i 12.00), 15.00 (niedziela 14.00 i 15.30) i 18.00 wraz nabożeństwami maryjnymi i drogą krzyżową. Odpust w Tuchowie to także sakrament pojednania - codziennie od 6.30 (niedziela 5.30) do 19.30.

Szczególnie licznie przybywają do Tuchowa rolnicy, by 8 września, w święto Narodzenia NMP (tradycyjnie nazywane Matki Bożej Siewnej) pobłogosławić ziarno pod nowy zasiew. Pracujących na roli zapraszamy tego dnia na Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00.

W tym roku pielgrzymów przywita odnowione otoczenie sanktuarium - zwłaszcza plac, ogrodzenie, wejścia i główne schody. Zostało dostosowane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i ufamy, że pomoże wydobyć piękno tego świętego miejsca. Zwieńczeniem rewitalizacji będzie nowa iluminacja bazyliki, wieży oraz klasztoru od dziedzińca sanktuaryjnego. Mamy nadzieję, że prace zakończą się z końcem września i sprawią, że nasze sanktuarium będzie pięknym miejscem modlitwy, gdzie z radością będą przybywać nasi parafianie i pielgrzymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama