Nowy numer 2/2021 Archiwum

Parlament Jakubowy przyjedzie do Brzeska

Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba będzie gościć przedstawicieli organizacji, samorządów oraz grup zajmujących się Drogą św. Jakuba w Polsce.

Już 18 września Brzesko stanie się stolicą polskiego Camino. W tym dniu rozpocznie się w parafii NMP Matki Kościoła i zarazem sanktuarium św. Jakuba zebranie Parlamentu Jakubowego i spotkanie opiekunów Dróg św. Jakuba w Polsce.

Parlament Jakubowy tworzą od 2016 roku przedstawiciele organizacji, instytucji, samorządów i grup nieformalnych opiekujących się Drogą św. Jakuba w Polsce. Podczas sesji - w Brzesku będzie to już siódme spotkanie plenarne - członkowie PJ będą omawiać pomysły dotyczące funkcjonowania, promocji oraz utrzymania Drogi św. Jakuba w kraju. Tematem będzie również zbliżający się Rok Jakubowy 2021.

Obrady PJ rozpoczną się 18 września o godz. 15 w Auli Chrystusa Króla. O godz. 18 w sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. Spotkanie członków parlamentu potrwa do 19 września i zakończy się o godz. 13.

Wydarzeniem będzie również wspólne przejście członków PJ oraz opiekunów szlaków Drogi św. Jakuba do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Moja Droga”. Pielgrzymka rozpocznie się 19 września o godz. 14 przy kościele farnym w Brzesku. W sanktuarium św. Stanisława przewidziana jest Msza św. po dotarciu pielgrzymów na miejsce.

- Do wspólnego wędrowania zapraszamy zarówno tych, którzy w niejednej alberdze chleb jedli, jak i tych, którzy chcieliby caminowego chleba spróbować, ale nie mieli dotąd okazji spotkać doświadczonych pielgrzymów. W drodze na pewno nie zabraknie szansy na taką rozmowę - mówią organizatorzy.

W ramach spotkania odbędzie się również szkolenie dla opiekunów szlaków dotyczące m.in. znakowania Drogi św. Jakuba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama