Nowy numer 47/2020 Archiwum

Tarnów. Król instrumentów

Do 15 września trwa rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie. Egzaminy wstępne zaplanowano na 19 września.

Diecezjalne Studium Organistowskie im. ks. Kazimierza Pasionka w Tarnowie powstało w 1965 roku z inicjatywy abp. Jerzego Ablewicza i jest ono kontynuatorem szkoły organistowskiej założonej w 1888 roku przez księży Stanisława i Franciszka Walczyńskich.

Organizację Studium abp J. Ablewicz polecił ks. Kazimierzowi Pasionkowi, który był dyrektorem szkoły przez czterdzieści lat (1965-2004). Poprzez swoją działalność dydaktyczno-artystyczną Studium stawia sobie za cel przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanych kadr ludzi do podjęcia w przyszłości zawodu organisty.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich kochających piękną liturgię i muzykę organową

Zajęcia w studium odbywają się na dwóch poziomach: podstawowym (I stopień) i podyplomowym (II stopień). Poziom podstawowy trwa 4 lata, dla zaczynających od „0” jest dodatkowo rok propedeutyczny. Wykłady odbywają się w soboty (od października do czerwca) wraz z lekcjami gry na fortepianie i organach. Poziom podyplomowy trwa dwa lata. Wykłady odbywają się w czwartki w godzinach popołudniowych (od października do czerwca) razem z lekcjami gry na organach.

Zapisy na nowy rok przyjmowane są do 15 września. Kandydat do studium powinien złożyć podanie, życiorys, ostatnie świadectwo szkoły ogólnokształcącej, świadectwo wykształcenia muzycznego (jeśli takie posiada), opinię proboszcza o kandydacie, dwie fotografie oraz dyplom Studium Organistowskiego lub innej placówki o tym samym charakterze (dla kandydatów na Podyplomowe Studium Organistowskie).

Warunkiem przyjęcia do Studium jest słuch muzyczny i poczucie rytmu, które sprawdza powołana w tym celu komisja.

Egzamin wstępny odbędzie się 19 września 2020 r. (sobota) o godz. 15.00 w Studium Organistowskim w Tarnowie pry ul. Dwernickiego 1.

Dokumenty należy wysłać e-mail'em na adres: muzyka@diecezja.tarnow.pl lub gpiekarz@interia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama