GN 43/2020 Archiwum

Dębica. Każda inny, każda piękny!

19 września cztery siostry służebniczki dębickie obchodziły swój jubileusz życia zakonnego.

Świętowanie jubileuszu przypadło na dzień wspomnienia objawień Matki Bożej w La Salette, bo dla sióstr służebniczek powołanie to piękno Maryjnej drogi miłości Boga i bliźniego.

- Na Jej wzór i pod Jej opieką staramy się żyć dla Boga i na Jego chwałę. Ona jest Tą, która inspiruje nas do ciągłej otwartości na drugiego człowieka przypominając o naszym podstawowym zadaniu NIESIENIA ŚWIATU JEZUSA! Do Niej też uciekamy się w każdym naszym strapieniu - zauważa s. Monika Duda, która pisze o współsiostrach jubilatkach na stronie internetowej sióstr służebniczek.

- Tak! Strapieniu! - dodaje, tłumacząc, że klasztor to nie miejsce rekreacji. - Gdyby tak było, aktualnie w świecie, w którym zdaje się większość ludzi opanował „apetyt na łatwe życie”, klasztory „pękłaby w szwach”, a tak nie jest - zauważa.

Siostry jubilatki - s. Serafina, s. Lucjusza, s. Romana i s. Małgorzata - świętowały 70, 60, 50 i 25 lat życia zakonnego, a więc każda inny, każda piękny.

- Jestem od 70 lat w klasztorze i nigdy, nigdy nie pomyślałam, że źle zrobiłam albo coś innego byłoby od tego lepsze. Nic podobnego! Wiedziałam, że tego chce ode mnie Bóg i byłam Panu Bogu posłuszna - mówi s. Serafina w krótkim nagraniu prezentowanym na stronie sióstr służebniczek. Wspomina przy tym trudny czas rozruchów, kiedy posługiwała w Gdańsku. Mówi o codziennej Mszy św. i modlitwach. - Cóż może być lepszego na świecie! Najważniejszy jest Bóg - uważa.

Krótkiego świadectwa s. Serafiny, a także więcej na temat jubileuszu można przeczytać na stronie sióstr służebniczek dębickich - TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama