Nowy numer 2/2021 Archiwum

Diecezja. Rusza SAM

Do 28 września przyjmowane są zgłoszenia młodych ludzi, którzy gotowi są aktywnie zaangażować się w animację misyjną w parafii.

Szkoła Animacji Misyjnej ma na celu przygotowanie kompetentnych formatorów dla wspólnot parafialnych, a jednocześnie animatorów grup Papieskiego Dzieła Misyjnego, a zwłaszcza Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD). Cały profil szkoły ukierunkowany jest na współpracę w ramach PDM ze specjalnym uwzględnieniem PDMD. Szkoła odsłania i ugruntowuje w młodych ludziach świadomość i duchowość misyjną, a także pozwala nabyć pewną wiedzę, która w środowiskach parafialnych inspiruje do animacji i współpracy misyjnej. Program obejmuje wykłady i warsztaty z teologii misji, duchowości misyjnej, metodologii pracy.

W tym roku SAM rozpocznie się 3 października. - Zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Szkole Animacji Misyjnej, która będzie trwała przez dwa lata. W każdym roku odbywać się będzie pięć sesji weekendowych. Dwie pierwsze (październik i grudzień) z powodu epidemii będą jednodniowe (sobota, od godz. 9.00 do 18.00). W roku 2021 długość sesji będzie zależała od sytuacji związanej z koronawirusem - informuje ks. Stanisław Wojdak, odpowiedzialny za animację misyjną w diecezji.

Daty poszczególnych sesji na rok 2020/2021: 3 października, 12 grudnia,  29 do 30 stycznia, 9 do 11 kwietnia i 7 do 9 maja. Sesje odbywać się będą w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie-Kozieńcu.

Zainteresowani młodzi mogą zgłaszać się za pośrednictwem swoich duszpasterzy bądź osobiście.  Więcej informacji pod numerem w Wydziale Misyjnym: 14 63 17 370.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama