GN 43/2020 Archiwum

Miłosierdzie w listopadzie

Do końca października można zgłaszać swój udział w IX Festiwalu Piosenki i Piesni Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę", który odbędzie się w Tarnowie.

Organizatorem Festiwalu jest parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

- Festiwal wymyśliliśmy jakiś czas temu, bo wzrastający kult Miłosierdzia Bożego, jego znaczenia, skłaniał nas ku temu, by dołożyć jeszcze jedną, inną trochę, artystyczną cegiełkę do tego dzieła. Tytuł naszej parafii także nas do tego obliguje - mówi ks. Czesław Haus, proboszcz parafii.

O tym, jak bardzo był to trafiony pomysł świadczy choćby liczba 450 osób (solistów, członków chórów, zespołów), które zaprezentowały się na scenie w 2019 roku. W tym roku, mimo pandemii, Festiwal się jednak odbędzie. - Żyjemy w złożonej i niebezpiecznej dla naszego życia i zdrowia rzeczywistości. W związku z pandemią coronavirusa, organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu myśleli o przeniesieniu go na przyszły rok. Jednak widząc duże zainteresowanie tym Festiwalem wielu ludzi młodych i zespołów – z całej Polski – podejmujemy wyzwanie zorganizowania go, chociaż w innej formie - czytamy w komunikacie organizatorów.

Miłosierdzie w listopadzie   Plakat tegorocznego festiwalu. festiwaltarnow.pl

W tej sytuacji uczestnicy wydarzenia powinni zarejestrować swój udział do końca października, i wysłać nagranie dwóch utworów, z których jeden powinien nawiązywać do tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Nagrania te oceni profesjonalne jury i wyniki poda do publicznej wiadomości 5 listopada. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 7 listopada na Koncercie Galowym. Wtedy też usłyszymy na żywo laureatów. Gdyby Koncert Galowy nie doszedł do skutku, to przewidziany jest Koncert Specjalny 10 listopada i wtedy usłyszymy w Tarnowie laureatów.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie festiwalu: MIŁOSIERDZIE BOŻE WYŚPIEWAĆ CHCĘ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama