GN 43/2020 Archiwum

Diecezja tarnowska. Na pierwszy rok zostało przyjętych 26 kandydatów do kapłaństwa

Zdecydowana większość to tegoroczni maturzyści.

Dziś alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie rozpoczęli nowy rok formacyjny. Jego uroczysta inauguracja odbędzie się w czwartek 1 października podczas Mszy św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po południu tradycyjnie zainaugurują rok wszyscy studenci Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie.

Z kolei tydzień temu w Błoniu swój czas formacji rozpoczęli tegoroczni kandydaci do kapłaństwa. Uczestniczyli już w kursie Nowe Życie i warsztatach komunikacyjnych. Pierwszy tydzień zakończyli pielgrzymką do Pasierbca i Limanowej.

Na pierwszy rok do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zostało przyjętych 26 młodych mężczyzn. Jak mówi rektor tarnowskiego seminarium ks. Jacek Soprych, zdecydowana większość to tegoroczni maturzyści. - Jest w nich dużo entuzjazmu związanego z rozpoczęciem formacji i wejściem w świat seminarium. Mają też dylematy, ale dajemy im czas i możliwości, by w pełnej wolności, solidnie i uczciwie rozeznali i zdecydowali, czy jest to droga ich życia - mówi ks. Soprych.

Biskup Jeż w Dąbrowie Tarnowskiej podczas posłania na misje jednego z tarnowskich kapłanów mówił, że jeśli weźmiemy pod uwagę spadek demograficzny obserwowany w ostatnich latach oraz wiele zawirowań w świecie zdecydowanie niepromujących tego stylu życia, to dziś 26 powołań to wcale nie jest mało.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama