Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wirus ciągle krąży

- Ponieważ nie mam żadnych objawów i minęło 10 dni kwarantanny, to znaczy, że jestem zdrowy. Tak stwierdził lekarz - informuje ks. Marek Kita z Jaworznej.

Wczoraj, 2 października, był ostatnim dniem kwarantanny kapłanów w parafii Jaworzna w dekanacie ujanowickim.

- Moja kwarantanna kończy się dzisiaj, w sobotę 3 października. Ponieważ nie mam żadnych objawów i minęło 10 dni kwarantanny, to znaczy że jestem zdrowy. Dlatego w niedzielę będę już sam odprawiał w kościele. Bóg zapłać księżom ze Żmiącej za zastępstwo - informuje wiernych ks. Marek Kita, proboszcz z Jaworznej.

Niestety drugi kapłan z Jaworznej, wieloletni proboszcz, ks. prał. Józef Cieśla złapał wirusa i przebywa od pewnego czasu w szpitalu. Dobra wiadomość jest taka, że podobno ma się lepiej - Ksiądz prałat czuje się coraz lepiej i mam nadzieje, że wkrótce zdrowy do nas powróci - mówi ks. Marek Kita.

Dziś także powinna zakończyć się kwarantanna księży w Laskowej. Do niedzieli włącznie kwarantanna obowiązuje kapłanów w Luszowicach

W dekanacie limanowskim kolejną parafią, gdzie pojawił się koronawirus jest Mordarka. 2 października limanowski Sanepid wydał komunikat, w którym poinformował o dodatnim wyniku testu kapłana z tej parafii. Instytucja ta prosi wszystkich, którzy w dniach od 18 do 27 września uczestniczyły w liturgii w tym kościele, przyjmowały sakramenty, o baczną samoobserwację, a w wypadku pojawienia się objawów o zgłoszenie się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. 

Według Sanepidu niepokojące objawy w tym wypadku to: kaszel, duszność, utrata węchu i smaku oraz temperatura powyżej 38 stopni Celsjusza.

Niepokojące wieści pochodzą także z parafii w Pustkowie-Osiedlu. Wczoraj, 2 października na swoim profilu w mediach społecznościowych parafia poinformowała, że "Kościół w Pustkowie-Osiedlu jest zdezynfekowany i otwarty, sakramenty sprawują kapłani z parafii Brzeźnica i Pustków. Stan zdrowia księdza proboszcza jest stabilny". Jak się dowiedzieliśmy obecnie ks. Roman Woźny przebywa w szpitalu  w Dąbrowie Tarnowskiej, ale ma łagodne objawy zakażenia. Księża wikariusze są zdrowi. Ks. Paweł Kasperowicz jest na kwarantannie do 3 października, a ks. Janusz Bociek do 4 października. W niedzielę pomagał będzie w parafii ks. Tomasz Rąpała z WSD w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama