Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trzy margaretki w prezencie

Posłany na misje ks. Paweł Dąbrowa z Dąbrowy Tarnowskiej otrzymał dziś w prezencie od Rycerstwa Niepokalanej trzy margaretki.

Podczas nabożeństwa Pierwszej Soboty Miesiąca października grupa parafian skupiona głównie w Stowarzyszeniu „Rycerstwo Niepokalanej” wręczyła księdzu Pawłowi Dąbrowie 3  Margaretki. To oznacza, że każdego dnia co najmniej trzy osoby będą modlić się za księdza Pawła, który po przygotowaniu otrzymał 23 września br. krzyż misyjny i wyrusza do pracy misyjnej w Afryce.

- Jako członkowie wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej  zdajemy sobie sprawę z tego, że na każdego księdza czyha w świecie wiele zasadzek, jest wystawiony na wiele niebezpieczeństw. Zdajemy sobie sprawę także z tego, że modlitwa jest wielką siłą. Dlatego jesteśmy dumni, że jest nam dane otoczyć naszego młodego misjonarza płaszczem modlitwy. Dziękujemy  Bogu za  księdza Pawła. Dziękujemy  za jego powołanie misyjne, za to, że będzie głosił Dobrą Nowinę na terenach misyjnych - mówi Jan Hajduga, z Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Trzy margaretki w prezencie   Margaretki dla księdza Pawła. archiwum

- Jako Rycerze Niepokalanej spełniamy pragnienie naszej najlepszej Matki, gdyż Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest po to, by prowadzić Kościół, wiernych, bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba - dodaje Jan Hajduga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama