Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dziś rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

W ramach prowadzonych wykładów zostanie podjęta tematyka dotycząca rzeczy ostatecznych. Pierwsza audycja już 4 października o 18.10.

Gorąco zachęca do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej biskup tarnowski Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie wydanym na dzisiejszą niedzielę.

- W tym roku nasze studium będzie o eschatologii. Prawda o śmierci i życiu wiecznym to szczególnie ważny temat, z którym przyjdzie się zmierzyć każdemu z nas. Tytuł spotkań z Pismem Świętym to "Śmierć i życie po śmierci". Na bazie Biblii chcemy spojrzeć na tematy z zakresu eschatologii indywidualnej (śmierć, sąd szczegółowy, piekło, niebo, czyściec) oraz eschatologii powszechnej, która nastąpi po indywidualnej (koniec świata, paruzja i zmartwychwstanie, sąd ostateczny, piekło i niebo - odnowienie świata) - mówi pomysłodawca RISB ks. prof. Piotr Łabuda.

Wykładowcami studium będą tarnowscy bibliści zajmujący się Starym i Nowym Testamentem. - Swoją wiedzą podzielą się także inni teologowie, by pokazać temat eschatologii w patrologii, teologii moralnej (eutanazja, aborcja), liturgii (obrzędy pogrzebowe), muzyce, sztuce i teologii fundamentalnej - dodaje ks. Łabuda.

Każda audycja będzie się kończyła pytaniem, a autor najlepszej odpowiedzi otrzyma pamiątkową książkę. Pierwsza audycja już 4 października o 18.10, a powtórki w każdy poniedziałek o 21.30. Teksty wykładów, pytania i odpowiedzi znajdą się na stronie: tarnow.gosc.pl, w zakładce Studium Biblijne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama