Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dąbrowa Tarnowska. Czysto i bezpiecznie

W kościele w Dąbrowie Tarnowskiej zainstalowane zostały cztery centrale sterylizacyjne.

Jak informuje ks. prał. Stanisław Cyran parafia zdecydowała się zainstalować takie centrale w celu zmniejszenia ryzyka infekcji wirusami i bakteriami.

- Centrale sterylizacyjne oczyszczają powietrze z wirusów, w tym koronawirusów, bakterii, pleśni i grzybów. Dezynfekcja odbywa się promieniami UV-C, ten rodzaj lamp nie wydziela ozonu podczas pracy i jest w pełni bezpieczny dla człowieka - informuje ks. Stanisław Cyran.

Tym bardziej, że oczyszczanie powietrza odbywa się wewnątrz komory dezynfekcyjnej. Praca centrali wymusza obieg powietrza w całym pomieszczeniu.

Parafia informuje wiernych, że urządzenia będą włączane poza godzinami Mszy św. i nabożeństw ze względu na nieco uciążliwy szum w trakcie ich pracy. - Ta uciążliwość odczuwalna zwłaszcza przy pustym kościele, jest ceną naszego bezpieczeństwa - zauważa ks. Cyran. Parafia przypomina wiernym o trwającym nadal obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz stosowaniu się do zasady dystansu społecznego. Z powodu wyposażenia kościoła w nowoczesne urządzenia sterylizujące powietrze, w parafii nie ma planów w okresie jesienno-zimowym powrotu do odprawiania trzech Mszy św. w niedzielę w starym kościele, ponieważ jest on prawie trzykrotnie mniejszy od kościoła parafialnego.

Patrząc na kolejne posunięcia dąbrowskie parafii wypada przyznać, że już więcej dla poczucia bezpieczeństwa osób uczestniczących w nabożeństwach zrobić się chyba nie da.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama