Nowy numer 38/2021 Archiwum

W Mielcu odbędą się diecezjalne obchody Dnia Papieskiego (AKTUALIZACJA)

W tym roku bez Marszu dla Życia i Rodziny, ale jak zawsze z modlitwą w intencji wszystkich wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin diecezji tarnowskiej.

Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony w niedzielę 11 października pod hasłem "Totus Tuus".

Diecezjalne obchody tego święta odbędą się w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. Mszy św. w intencji wszystkich wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin naszej diecezji o godz. 12 przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Przed Eucharystią świadectwem podzielą się małżonkowie Anna i Łukasz Koziołowie, pochodzący z Trzciany k. Mielca. Po niej organizatorzy planowali zorganizowanie koncertu zespołu Jedno z Tarnowa, ale w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną został odwołany .

W Mielcu odbędą się diecezjalne obchody Dnia Papieskiego (AKTUALIZACJA)  

We wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej odbędzie się ponadto zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. "Niech w tym dniu w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wybrzmiewa siła Ewangelii życia oraz piękno naturalnego małżeństwa i rodziny” - napisał w specjalnym komunikacie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Msza św. pod przewodnictwem pasterza Kościoła tarnowskiego będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz stronę internetową parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. Tradycyjnie Dzień Papieski w diecezji tarnowskiej łączył się z Marszem dla Życia i Rodziny, jednak ze względu na sytuację spowodowaną pandemią w tym roku się on nie odbędzie.

Dziś Anna i Łukasz Koziołowie byli gośćmi programu "Rozgryźć Kościół" na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska. Tej rozmowy można posłuchać tutaj:

Rozgryźć Kościół - Diecezjalne Studium Rodziny
RDN TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama