Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bochnia. Matka pielgrzymującego Kościoła

W bazylice św. Mikołaja w Bochni, sanktuarium MB Różańcowej, trwają uroczystości odpustowe.

Wczoraj, we czwartek 8 października o godz. 11 Mszy św. przewodniczył abp Henryk Nowacki.

Msza św. była sprawowana za kończącego swoją 20-letnią posługę kościelnego Zbigniewa Kamionkę.  Po południu, o godz. 17 Eucharystia sprawowana była pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza.

Do MB Różańcowej pielgrzymowali członkowie róż żywego Różańca, uczestniczyli wierni należący do Grupy Modlitewnej św. o. Pio i grupy św Chabrela. Ponadto przyszli także wierni z Kłaja, Cikowic, Mikluszowic, Trzciany i Rajbrotu. 

Bochnia. Matka pielgrzymującego Kościoła   Uczestnicy wieczornej Mszy św. mikolajbochnia.pl

Stałym elementem odpustów bocheńskich były zawsze różańcowe  procesje wokół bazyliki. - Od wczoraj, czyli od środy , w naszej bazylice nie odbywają się procesje dookoła kościoła. Bp Leszek Leszkiewicz po odprawieniu Mszy św. udał się do kaplicy MB Różańcowej aby wraz z wiernymi odmówić różaniec - informuje ks. prał. Ryszard Podstołowicz, proboszcz  parafii i kustosz sanktuarium.

Bochnia. Matka pielgrzymującego Kościoła   Błogosławieństwo końcowe. mikolajbochnia.pl

Dziś, w piątek, Msy św. o godz. 11 ma przewodniczyć abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Odbędzie się na tej Mszy św. modlitewne spotkanie uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki Rencistów, Emerytów, Wdowców, Wdów i Starszych Wiekiem. Po południu o 17 zaproszeni są szczególnie członkowie KSM, Wspólnoty „Chrystus w Solnym Mieście”, Grup Młodzieżowych oraz pielgrzymi z Lipnicy Murowanej, Chronowa, Kobyla, Starego Wiśnicza i Nowego Wiśnicza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama