Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spotkacie je w niebie

Za 8 dni, 17 października, na tuchowskim cmentarzu odbędzie się poświęcenie grobowca i pomnika dzieci utraconych oraz pochówek szczątków nienarodzonych z tuchowskiego szpitala.

Na naszym parafialnym cmentarzu planujemy 17 października poświęcenie pomnika i grobowca dzieci utraconych wraz z pochówkiem ich spopielonych szczątków pozostawionych przez rodziców w naszym tuchowskim szpitalu w ciągu minionego roku – informuje ks. Alfons Górowski, proboszcz par. pw. św. Jakuba w Tuchowie.

Pomnik powstaje we współpracy z parafią klasztorną i ludźmi dobrej woli z naszych parafii oraz Fundacją Spes, która pomaga rodzicom po stracie dziecka. 

W niedzielę 18 października Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im św. Jana Pawła II planuje także pierwszy uroczysty pochówek dzieci, który odbędzie się na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej. Wydarzenie poprzedzi Msza św. o godz. 13 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu bądź w inny sposób. Przed Mszą św. można na karteczkach napisać imiona dzieci i złożyć w wyznaczonym miejscu przed ołtarzem. Te karteczki będą również złożone w grobowcu wraz ze szczątkami dzieci. Imiona można również nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: hospicjum.debica@op.pl

W Tarnowie Fundacja Spes także organizuje pochówek dzieci utraconych. Odbędzie się on 18 października. O godz. 15 będzie sprawowana Msza św. w kościele w Tarnowie-Mościcach, po której uczestnicy uroczystości udadzą się na cmentarz komunalny przy ul. Czarna Droga, gdzie odbędzie się pochówek. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama