GN 43/2020 Archiwum

Dębica, Pilzno. Mężczyźni za Maryją

W związku z powstaniem nowego okręgu "Wojownicy Maryi Dębica" w każdy 3. piątek miesiąca w Pilźnie odbywają się otwarte spotkania formacyjne. Najbliższe 16 października.

W związku z powstaniem nowego okręgu "Wojownicy Maryi Dębica", zapraszamy wszystkich odważnych i świadomych swego życia mężczyzn w wieku od 18 do 50 roku życia do formowania się się w duchu Maryi. Spotkania odbywać się będą w każdy 3. piątek miesiąca o godz. 19, u ojców Karmelitów w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pilźnie. Więc jeśli pragniesz zmienić swoje życie, modlisz się na Różańcu, chcesz stać się prawdziwym mężczyzną, dobrym mężem, wspaniałym ojcem i wojownikiem Maryi to ta wspólnota jest właśnie dla Ciebie - zachęcają Wojownicy Maryi z Dębicy. 

Wojownicy Maryi Dębica.
Gość Tarnowski

- Panowie wszystkich was zapraszamy także w każdą  2. niedzielę miesiąca na Męski Różaniec w Dębicy. Czekamy na was wszystkich, z Dębicy i z okolic. Chcemy w ten sposób łączyć się w jedną wielką męską wspólnotę i oddawać chwałę Matce Przenajświętszej. Ona prosi, byśmy szli za nią trzymając wysoko wzniesiony różaniec. To jest nasza broń, dzięki której możemy walczyć z tymi chorobami, które dręczą cały współczesny świat, nasze rodziny – mówi Aleksander Panek, należący do Wojowników Maryi z Dębicy.

Najbliższe spotkanie formacyjne okręgu Wojowników Maryi Dębica w Pilźnie już w najbliższy piątek, 16 października.

Kolejny Męski Różaniec w Dębicy dopiero 8. listopada.

W czasie ostatniego Męskiego Różańca, który odbył się 11. października pod pomnikiem Jana Pawła II w Dębicy uczestnicy zostali poinformowani, o błogosławieństwie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża dla Męskiej Wspólnoty Różańca Świętego w Dębicy. "Wyrażam radość z faktu zawiązania się w ubiegłym roku Męskiej Wspólnoty Różańca Świętego w Dębicy, która w każdą drugą niedzielę miesiąca animuje modlitwę różańcową na ulicach miasta. Wyrażam uznanie dla tej inicjatywy, która zrodziła się z potrzeby serc, a także z pragnienia propagowania modlitwy różańcowej wśród mężczyzn" - pisze biskup Andrzej w liście do wspólnoty, w którym także informuje, że wszystkich zrzeszonych poleca Pani Różańcowej prosząc o dary Ducha Świętego, "zwłaszcza dar męstwa w codziennym, odważnym nadawaniu własnemu życiu i  otaczającej rzeczywistości ewangelicznego kształtu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama