GN 48/2020 Archiwum

Szymbark. Powiększone szeregi Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

Dzieci zaangażowane w PDMD w tej parafii poprowadzą w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe.

W Niedzielę Misyjną w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku podczas Mszy św. dla dzieci i opiekunów zaangażowanych w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci powiększyły się szeregi tej grupy. Proboszcz szymbarskiej parafii ks. Paweł Górski oraz opiekun PDMD ks. Michał Łukasik dokonali przyjęcia pięciorga dzieci do PDMD.

Szymbark. Powiększone szeregi Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci   Przyjęcia pięciorga dzieci do PDMD. Maria Górska

Celem PDMD jest rozpalenie w sercach katolickich dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej, jak i materialnej, wobec rówieśników na całym świecie. Dzieło stara się zwrócić uwagę najmłodszych chrześcijan na potrzeby ich braci nie znających jeszcze Pana Jezusa.

Dzieci należące do PDMD w Szymbarku mają swoje spotkania formacyjne oraz są zaangażowani w kolędę misyjną. Przez cały Tydzień Misyjny dzieci zaangażowane w PDMD będą prowadzić nabożeństwa różańcowe.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony przez papieża Piusa XI i każdego roku obchodzony jest w przedostatnią niedzielę października we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie. W tym roku obchody Światowego Dnia Misyjnego pod hasłem „Oto Ja, Poślij Mnie” przypadły na dzień 18 października. Jest to dzień rozpoczynający Tydzień Misyjny, który jest czasem szczególnej modlitwy za kraje misyjne, ludzi tam żyjących oraz za misjonarzy tam posługujących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama