Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tytuł od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda nadał tytuł profesorski ks. dr. hab. Michałowi Drożdżowi, teologowi, filozofowi, medioznawcy, dziekanowi Wydziału Nauk Społecznych UPJPII w Krakowie.

Prezydent nadał kapłanowi tytuł profesora nauk społecznych. Zgodnie z prawem, tytuł profesora nadaje Prezydent RP kandydatom, którzy mają stopień naukowy doktora habilitowanego i wybitne osiągnięcia naukowe.

Ksiądz Drożdż urodził się w 1958 r. w Nowym Sączu. Pochodzi z parafii Żeleźnikowa. Jest profesorem nauk społecznych w zakresie dyscypliny nauk o komunikacji społecznej i mediach; magistrem teologii, magistrem i doktorem filozofii nauki, doktorem habilitowanym nauk społecznych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach.

Od 2018 r. pełni funkcję dziekana Wydziału Nauk Społecznych UPJPII w Krakowie. Jest współtwórcą i pierwszym dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej tego Uniwersytetu. Od 2017 r. pełni funkcję delegata biskupa tarnowskiego ds. mediów. W 2019 r. został wybrany do Rady Doskonałości Naukowej, która zajmuje się troską o wysoki poziom kadry naukowej w Polsce. Niedawno informowaliśmy, że jego kandydatura została zatwierdzona na konsultora Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski.

Główne zainteresowania badawcze ks. prof. Drożdża obejmują: etykę mediów, aksjologię mediów, etykę i aksjologię komunikacji społecznej, filozofię i metodologię nauki, etykę nauki, zarządzanie nauką i projektami, a ponadto filozofię przyrody i kosmologię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama