Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kardynał ze statuetką Cordare

Fundacja wspierająca m.in. dzieci i młodzież wyróżnia co roku osoby zasłużone w działalności charytatywnej, społecznej i edukacyjnej.

W tym roku statuetkę Cordare otrzymał kard. Kurt Koch ze Szwajcarii, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 17 października w Lublinie, w domu arcybiskupów lubelskich.

- Od początku swojej działalności fundacja Cordare ma w zwyczaju nie tylko udzielanie finansowego wsparcia potrzebującym, szczególnie zdolnej młodzieży i dzieciom z niezamożnych rodzin, ale też promowanie szlachetnych ludzkich postaw, które zasługują na uznanie. Wyrazem takiej promocji są dyplomy uznania oraz statuetki przyznawane przez fundację przy okazji organizowanych balów charytatywnych. Wśród dotychczas wyróżnionych statuetkami Cordare znalazły się osoby mające wielkie zasługi w działalności charytatywnej, społecznej czy edukacyjnej. Są to nauczyciele, lekarze, duchowni czy też osoby zasłużone w walce o niepodległość naszego kraju - mówi prezes ks. dr hab. Robert Biel.

Tegoroczny laureat fundacji kard. Koch ma wielkie zasługi nie tylko jako naukowiec, ale również jako człowiek wielkiego serca, pomagający potrzebującym. - Pełniąc swoją funkcję u boku papieża Franciszka, a wcześniej Benedykta XVI, przyczynia się do pojednania między religiami i budowania mostów pomiędzy kościołami chrześcijańskimi, i tym samym pomiędzy poszczególnymi ludźmi. Czujemy się zaszczyceni, że kard. Koch przyjął nasze wyróżnienie - dodaje ks. Biel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama