Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ruch Światło-Życie podejmuje sztafetę modlitewną pod hasłem "Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja"

Dniem modlitwy oazowiczów z diecezji tarnowskiej będzie 5 listopada.

Od 1 listopada do 8 grudnia 2020 r. członkowie Ruchu Światło-Życie w całej Polsce podejmują sztafetę modlitewną pod hasłem: "Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja".

- Pragniemy modlić się o Boże miłosierdzie nad naszym krajem wobec sytuacji związanej z protestami, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną - tłumaczą organizatorzy.

- Sztafeta będzie polegała na tym, że każdego dnia inna diecezja podejmuje modlitwę przez 24 godziny. W tym dniu co pół godziny inna osoba (może być więcej osób o danej godzinie) modli się modlitwą różańcową w tej intencji (sami wybieramy część różańca, którą rozważamy; możemy także później dodać inne modlitwy) - dodają.

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej podejmie modlitwę w czwartek 5 listopada 2020 r. Włączyć może się w nią każdy Oazowicz: dzieci, młodzież, dorośli, w tym rodziny DK, kapłani, osoby konsekrowane.

Zapisu na konkretną godzinę można dokonać przez formularz, który znajduje się TUTAJ.

Post i modlitwa w intencji animatorów

Ponadto w najbliższą sobotę, 31 października 2020 r., moderatorzy diecezjalni podejmą post i modlitwę w intencji animatorów Ruchu Światło-Życie.

- Chcemy prosić dla nich o to, czego każda i każdy z nich osobiście teraz potrzebuje, a także, by w zamęcie czasu pandemii i rozruchów społecznych mocno oparli się na Chrystusie - Panu i Zbawicielu, będąc dla innych jasnym znakiem wskazującym na Niego: Drogę, Prawdę, Życie - tłumaczą inicjatorzy postu i modlitwy.

Ruch Światło-Życie podejmuje sztafetę modlitewną pod hasłem "Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja"   Plakat wydarzenia. materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama