Nowy numer 48/2020 Archiwum

Reakcja i apel Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej w związku z sytuacją w kraju

Robert Rybak i ks. dr hab. Jan Bartoszek skierowali prośbę do wszystkich członków instytutu.

"W ostatnim czasie jesteśmy świadkami niepokojących i zatrważających zdarzeń, związanych z protestami aktywistów, którzy profanują nasze świątynie i pomniki, manifestując swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który opowiedział się po stronie życia. Stanowczo taki rodzaj protestu potępiamy. Jako członkowie Akcji Katolickiej z trwogą spoglądamy na te nienawistne zachowania i zastanawiamy się, co możemy zrobić" - napisał w prośbie skierowanej do członków Akcji Katolickiej jej prezes w diecezji tarnowskiej Robert Rybak.

Pod listem podpisał się również asystent kościelny AKDT ks. dr hab. Jan Bartoszek. Zarówno on, jak i prezes AKDT zapraszają wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej do wspólnej modlitwy błagalnej w intencjach całego Kościoła i ojczyzny. Z powodu sytuacji pandemicznej proszą o modlitwę w domach.

"Odpowiadając na apel biskupów, w którym proszą o modlitwę o pokój społeczny i ochronę życia, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji o włączenie się w tę inicjatywę. Począwszy od 1 listopada br. o godz. 20.30 każdego dnia rozpocznijmy we własnym domu, sami lub w gronie rodziny odmawianie części Różańca przewidzianego na dany dzień w określonych intencjach, dodając także swoje. Zachęcam także tych, którzy mogą, do postu o chlebie i wodzie w każdy piątek listopada" - apeluje prezes AKDT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama