Nowy numer 47/2020 Archiwum

485 pocztówek do św. Jana Pawła II

Brzeska biblioteka podsumowała konkurs plastyczny z okazji IX Miesiąca Papieskiego.

W PiMBP w Brzesku kończy się Miesiąc Papieski. W jego ramach zorganizowano konkurs plastyczny na kartkę pocztową „Nasz święty Jan Paweł II”.

- Na konkurs wpłynęło 485 prac plastycznych wykonanych różnorodnymi technikami. Jury zwróciło uwagę na prace, które wyróżniały się pod względem twórczej pomysłowości i wyobraźni w zakresie przedstawienia tematu, samodzielności w wykonaniu pocztówki i ogólnej estetyki wykonania pracy – informuje Leokadia Rudek.

W dwóch kategoriach wiekowych nagrodzono łącznie 24 uczestników. Ze względu na panującą pandemię laureaci konkursu proszeni są o indywidualne odbieranie nagród w sekretariacie biblioteki w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku od 16 do 17 listopada 2020 roku do godziny 15. Lista laureatów znajduje się TUTAJ.

Plenerowa lekcja z przedszkolakami.   Plenerowa lekcja z przedszkolakami.
PiMBP w Brzesku

Wydarzeniem Miesiąca Papieskiego była też plenerowa lekcja biblioteczna o Ojcu Świętym, która odbyła się 23 października  w Publicznym Przedszkolu nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku. - Spotkanie bibliotekarzy z dziećmi toczyło się wokół książki Magdaleny Kuczyńskiej „O Karolku, który zadziwił świat” - ciekawej, zabawnej i pełnej ciepła opowieści o dzieciństwie, latach młodzieńczych i dorosłym życiu Karola Wojtyły. Podczas zajęć dzieci wysłuchały fragmentów książki, odpowiadały na zagadki, miały okazję sprawdzić swoja wiedzę na temat papieża Polaka. Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewano „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II - dodaje L. Rudek .  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama