Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bal - nie, aukcja - tak

Nikt nie myśli o zabawie, kiedy szaleje pandemia. Zamiast tego można i trzeba pomagać innym.

Co roku fundacja Cordare organizowała w listopadzie bal charytatywny połączony z aukcją przedmiotów na rzecz dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin oraz instytucji niosących pomoc potrzebującym.

- Niestety stan pandemii, który powrócił do Europy i do Polski, z jeszcze większą siłą rażenia, niż to miało miejsce wiosną, pokrzyżował wiele ludzkich planów, zniweczył wiele marzeń, w tym  także nasze zamierzenia. Z przykrością musimy dzisiaj poinformować naszych przyjaciół i sympatyków, że nie uda nam się zorganizować w listopadzie planowanego piątego balu Cordare. Jednocześnie łączymy się z wszystkimi, których w jakikolwiek sposób dotknęła pandemia, czy to poprzez chorobę lub śmierć kogoś bliskiego, czy to poprzez trudności w życiu zawodowym, bądź  też poprzez konieczność narażania swojego życia w służbie innym - mówi ks. dr hab. Robert Biel, prezes fundacji.

Mimo trudności fundacja postanowiła przyznać 26 stypendiów na bieżący rok akademicki i szkolny zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.

- Mieliśmy na uwadze fakt, że dzisiaj nasza pomoc jest im jeszcze bardziej potrzebna, niż w czasach przed pandemią. Fundacja chce także wesprzeć instytucje charytatywne, prowadzące działalność w dobie koronawirusa. Stąd też wzorem lat ubiegłych zdecydowaliśmy się przeprowadzić doroczną aukcję charytatywną, ale  w nowej, bezpiecznej na ten czas formule. Aukcja będzie przez nas organizowana od 22 października do 11 listopada. W tym czasie będzie dostępna poprzez internet - szczegóły TUTAJ.  Przedmioty ofiarowane na tę aukcję można zakupić za pomocą znanego portalu Allegro - Charytatywni - dodaje ks. Biel. Jednym z przedmiotów aukcji będzie flaga Cordare wyniesiona na jeden z najwyższych szczytów Alp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama