Śp. Józef Andrzej Puścizna dał muzyczne życie utworowi Wandy Łomnickiej-Dulak, który został zaśpiewany Janowi Pawłowi II w Starym Sączu.
W Barcicach odbył się 31 października pogrzeb Józefa Andrzeja Puścizny, wieloletniego organisty i dyrygenta parafialnego chóru.
W homilii ks. Marcin Kwiecień podkreślił, że wszystko, co czynił śp. Józef dla rodziny, dla swych bliskich, dla sąsiadów, dla przyjaciół, dla parafii, dla Sądecczyzny, to były takie zwyczajne rzeczy czynione w nadzwyczajny sposób - pełne miłości i przepełnione Ewangelią.
Nie tylko Sądecczyzna, ale cała Polska, zapamięta Józefa Andrzeja Puściznę dzięki melodii, jaką stworzył do utworu Wandy Łomnickiej-Dulak „Życzymy, życzymy”. Muzyczne życzenia zostały zaśpiewane podczas wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu 16 czerwca 1999 roku.
W wywiadzie dla portalu sądeczanin.info pan Józef wspominał, że pierwotnie chóry i zespoły regionalne miały zaśpiewać Papieżowi „Sto lat”. - Szybko zmieniliśmy plany, w uzgodnieniu z ks. biskupem Skworcem. Okazało się, że znana piwniczańska poetka Wanda Łomnicka - Dulak napisała słowa do najbardziej dziś znanych życzeń dla Jana Pawła II. Mam tu na myśli słynne "Życzymy, życzymy". Bardzo szybko przygotowałem do tych słów melodię. Wzorowałem się na śląskich "Waloszkach". Biskupowi Skworcowi bardzo się te życzenia spodobały i tak, w tym pamiętnym dniu, "Życzymy, życzymy" poszło w świat - mówił autor melodii.
Warto podkreślić, że Józef Andrzej Puścizna przez 29 lat kierował Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Starym Sączu. Był twórcą unikatowej Fonoteki Sądeckiej.
Bp Andrzej Jeż wręcza medal Dei Regno Servire Józefowi A. Puściźnie.23 listopada 2014 roku bp Andrzej Jeż wręczył mu w tarnowskiej katedrze diecezjalny medal Dei Regno Servire. W uzasadnieniu podkreślono wówczas, że Józef A. Puścizna od 40. lat służył jako organista w parafii Barcice, prowadził także od roku 1968 chór parafialny, był zaangażowany w przygotowanie wielu uroczystości diecezjalnych w Starym Sączu, należał do parafialnej Rady Duszpasterskiej