Nowy numer 21/2023 Archiwum

Żelazkiem na wirusa przejdź do galerii

Wolontariusze z Jadownik chcą pomagać seniorom i instytucjom, które walczą z epidemią.

W niedzielę 1 listopada ruszyła w parafii św. Prokopa w Jadownikach k. Brzeska akcja pomocowa skierowana do seniorów i instytucji zmagających się z epidemią koronawirusa. - Ku mojemu zaskoczeniu zgłosiło się 21 wolontariuszy. Wystarczyło, że na Messengerze ogłosiłem pomysł o 8.00 rano, a już w południe był bardzo pozytywny odzew. To ludzie młodzi, ale i dorośli, którzy chcą pomagać w tym trudnym czasie - mówi ks. Wojciech Mróz.

Jak na razie zgłoszeń od osób proszących o zrobienie zakupów nie jest wiele. - Otworzyliśmy się nie tylko na seniorów, ale także na osoby chore, samotne, jak również instytucje. Już teraz codziennie od 16.00 do 18.00 pomagamy brzeskiej ochronce, gdzie dziewczęta piorą i prasują rzeczy dla podopiecznych mieszkających w tym domu - dodaje duszpasterz.

Kapłan ma świadomość, że wśród potrzebujących mogą być osoby, które nie mają pieniędzy na zakupy. - Dlatego mamy oparcie w naszym parafialnym oddziale Caritas, który czuwa nad takimi sytuacjami - mówi ks. Mróz. W pomoc zaangażowali się także członkowie Szkolnego Koła Caritas i lektorzy. Działania koordynuje nie tylko kapłan, ale i prezes parafialnego oddziału KSM.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast