Nowy numer 4/2021 Archiwum

Trwa rekrutacja do szpitali tymczasowych

Parafie w diecezji pomagają w poszukiwaniu chętnych do opieki nad chorymi.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwrócił się z apelem do parafii o pomoc w poszukiwaniu chętnych do pracy w szpitalach tymczasowych, które powstają w związku ze zwiększającą się liczbą zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji.

- Zachęcamy do współpracy personel medyczny i wolontariuszy posiadających uprawnienia medyczne bądź inne, istotne z punktu widzenia skompletowania zespołu szpitali tymczasowych i placówek najmocniej zaangażowanych w walkę z epidemią. Częścią tego zespołu będą lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, ale też pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii. Ale potrzebni są też ludzie dobrej woli - przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, którzy mają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i dołączcie do drużyny #SzpitaledlaMalopolski! - apeluje wojewoda.

Jeden ze szpitali ma powstać w Tarnowie. Odpowiedzialni za jego organizację zachęcają do angażowania się w pracę w tym szpitalu lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarki, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia (kontakt dla zainteresowanych: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl).

Apel został wystosowany także do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. W tym celu można zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które znajduje się w Szpitalu Specjalistycznym im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama