Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parafialny oddział Caritas, siostry i proboszcz Czchowa przygotowali upominki dla seniorów

Wraz z listem zapewniającym o modlitwie i pomocy dostarczyli je do 64 osób w parafii.

Jak wszyscy wiemy, pandemia dokonała i nadal dokonuje wielkiego spustoszenia w naszych wzajemnych relacjach rodzinnych i sąsiedzkich. Wielu naszych seniorów, osób starszych i schorowanych, zostaje samych... za zamkniętymi drzwiami. Nawet bliscy z rodzin boją się ich odwiedzać. Dlatego postanowiliśmy przyspieszyć w tym roku św. Mikołaja i zanieść im uśmiech z upominkiem i listem zapewniającym o naszej modlitwie za nich i o naszej gotowości, aby im pomóc - mówi ks. Ryszard Biernat, proboszcz czchowskiej parafii.

Parafialny oddział Caritas, siostry i proboszcz Czchowa przygotowali upominki dla seniorów   Każdy senior wraz z upominkiem otrzymał list. Archiwum parafii Czchów

Wraz z siostrami Martą i Moniką wolontariusze Parafialnego Oddziału Caritas przy udziale czchowskiego proboszcza przygotowali małe upominki z listem i w czwartkowe przedpołudnie rozwieźli je do osób starszych na terenie parafii. Ostatecznie dotarli do 64 seniorów.

- Zachowując środki ostrożności, przekazaliśmy im nasze upominki, zawsze otrzymując w darze ich uśmiech i słowa wdzięczności. A uśmiech w tych czasach jest bezcenny - dodaje ks. Biernat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama