Nowy numer 39/2022 Archiwum

Dębica. Sklepik "Dobroci"

Siostry służebniczki dębickie na 206. urodziny swojego założyciela zrobiły niezwykły prezent.

W sobotę 14 listopada minęło 206 lat od urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Działające w Dębicy Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” właśnie ten dzień wybrało na inaugurację e-sklepiku.

"Wypadła dodatkowo sobota, a to dzień poświęcony Maryi, więc w dwójnasób dla nas to szczególny dzień. Sklepik to nasz urodzinowy prezent dla bł. Edmunda" – informuje na FB s. Monika Duda, służebniczka dębicka. Tym bardziej, że jest to sklepik charytatywny. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć", czyli na pomoc dzieciom, ubogim, starszym i chorym.

Stowarzyszenie powstało w 2004 roku. Należą do niego siostry zakonne, jak i świeccy, którzy podzielają charyzmat i popierają dzieła zgromadzenia. Stowarzyszenie prowadzi w Dębicy m.in. Placówkę Wsparcia Dziennego dla Dzieci „Promyki nadziei”. Także dom dziennego pobytu dla seniorów Dom Symeona i Anny. – Angażujemy się w działalność oświatową i opiekuńczo-wychowawczą; działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka; działalność charytatywną i dobroczynną – czytamy na stronach stowarzyszenia.

Dębica. Sklepik "Dobroci"   Strona sklepiku Stowarzyszenia "Dobroć". stowarzyszeniedobroc.pl

W sklepiku można zakupić publikacje o bł. Edmundzie, o jego programie wychowawczym, książki z dziedziny pedagogiki, publikacje o historii zgromadzenia, są także modlitewniki. Znajdziemy także osobny dział poświęcony rękodziełu, wśród których są dekoracje domowe, kartki okolicznościowe, różańce. Sklepik można znaleźć na stronie Stowarzyszenia "Dobroć".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy