Nowy numer 15/2021 Archiwum

Rozważania Drogi Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny poprowadzi ks. Marek Dziewiecki

Nabożeństwo odbędzie się 18 listopada - w 106. rocznicę śmierci błogosławionej.

Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie zaprasza wszystkich jej czcicieli na Drogę Krzyżową szlakiem jej męczeństwa 18 listopada - w 106. rocznicę śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi ks. Marek Dziewiecki, doktor psychologii, kapłan diecezji radomskiej, ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "wychowanie do życia w rodzinie". Doktorat z nauk o wychowaniu uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie w 1988 roku. Jest adiunktem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autor kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. Stały współpracownik kwartalnika "eSPe", odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny wyruszy z domu błogosławionej o godz. 15. Potem tradycyjnie w sanktuarium bł. Karoliny o godz. 18 odbędą się Msza św., uwielbienie i modlitwa o uzdrowienia. Msza św. dla pielgrzymów w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie będzie sprawowana także o godz. 13.

Droga Krzyżowa będzie prowadzona zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi. Kustosz sanktuarium przypomina, że w kościołach obowiązuje limit osób - max. 1 osoba na 15 m kw., przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz, należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos.


Również 18 listopada - w rocznicę męczeńskiej śmierci swojej patronki - na wspólnej modlitwie różańcowej online będą się łączyć dziewczęta z DSM. Modlitwa odbędzie się za pośrednictwem Facebooka DSM Diecezji Tarnowskiej oraz kanału YouTube. Rozpoczęcie o godz. 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama