Nowy numer 3/2021 Archiwum

Babcia będzie pościć za wnuków

O chlebie i wodzie, w każdy piątek zbliżającego się Adwentu. Gdzie? W parafii św. Floriana w Uszwi i Młynnem.

Elżbieta Konstanty z Uszwi usłyszała w Radiu Maryja o inicjatywie modlitwy oraz postu o chlebie i wodzie podczas Adwentu, w intencji młodzieży.

- Zaproponowałam, żeby i w naszej parafii ogłosić ten pomysł. Odzew jest, bo na przykład zgłosiła się babcia czterech wnuków. Zarezerwowała sobie każdy piątek Adwentu, żeby modlić się i pościć za nich. Jest też m.in. młode małżeństwo, które swoje wyrzeczenia ofiaruje w intencji dzieci. Na niektóre dni mamy już zgłoszonych po kilka osób - mówi pani Elżbieta.

Jak ma wyglądać taki jeden dzień modlitwy i postu? - Zasadniczo powinno być tak, że osoba zgłaszająca się do tej inicjatywy powinna podjąć w jednym, wybranym przez siebie dniu post o chlebie i wodzie, odmówić dowolną modlitwę (np. Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia). Jeżeli to możliwe, wziąć udział we Mszy św. - wyjaśniają organizatorzy akcji.

W duchowe dzieło mogą włączyć się starsi, chorzy i dzieci, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie mogą pościć. - Takim osobom proponujemy modlitwę i ofiarowanie swojego cierpienia w intencji młodzieży. Są już zapisani seniorzy, którzy będą się modlić, ale i nie oglądać telewizji w tym czasie - mówi pani Elżbieta. Dzieci czy osoby młode mogą pościć od internetu.

- Można zgłosić się również całą rodziną. Wtedy jedna z osób może ofiarować post. Modlitwę możemy odmówić wspólnie. Natomiast jeden z domowników, jeżeli to możliwe, uczestniczy we Mszy świętej. W kościele będzie również specjalna księga, do której możemy się wpisać pod wyznaczoną datą. Księgę modlitwy ofiarujemy Dzieciątku Jezus w Boże Narodzenie - mówią organizatorzy akcji z Grupy św. Józefa.

W inicjatywę włączyła się także wspólnota z rektoratu Młynne k. Limanowej. Tutaj również powstanie księga modlitwy, która zostanie ofiarowana w darze Jezusowi podczas uroczystości Narodzenia Pańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama