Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świecą, ciastkiem, a może esemesem?

Caritas diecezjalna i jej parafialne oddziały, a także grupy apostolskie, zaplanowały na czas Adwentu różne akcje charytatywne, skierowane do potrzebujących na miejscu i za granicą.

Adwent jest tradycyjnie czasem podejmowania różnych świątecznych akcji charytatywnych. Parafie w diecezji od pierwszej niedzieli tego okresu będą rozprowadzać 90 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

- Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, wakacyjny wypoczynek oraz dofinansowanie dożywiania - czytamy na stronie CDT. Z racji pandemii w wielu kościołach świece będą wystawiane przez cały tydzień, a ofiary będzie można składać w wyznaczonym miejscu.

Prócz ogólnodiecezjalnej akcji charytatywnej Caritas parafialne podejmują swoje własne. W Męcinie panie z Caritas i s. Urszulą przygotowały piernikowe ciastka. - To prawdziwe świąteczne arcydzieła piernikowe, które można będzie nabyć wspierając ubogich i chorych z naszej parafii - zachwalają duszpasterze.

W Męcinie powstają piernikowe arcydzieła.   W Męcinie powstają piernikowe arcydzieła.
Parafia Męcina

Apostolska Grupa Młodzieżowa w Pleśnej organizuje pomoc osobom starszym, samotnym, a także odizolowanym z powodu pandemii. Wolontariusze chcą pomóc tym, którzy z różnych powodów nie mogą wyjść po zakupy czy w innych potrzebnych sprawach. Chcą także w miarę możliwości pomóc w koniecznej pracy. Pomoc jest świadczona z zachowaniem pełnej dyskrecji oraz zasad higieniczno-sanitarnych.

Z kolei Szkolne Koło Caritas w Dobrej rozpoczęło po raz czwarty akcję „Dzieci Dzieciom” - prezent od św. Mikołaja dla dzieci z Ukrainy. W tym roku pomoc trafi do dzieci z parafii Lubień Wielki, gdzie sytuacja jest bardzo trudna. Organizatorzy proszą m.in. o składanie przyborów szkolnych, słodyczy i ewentualnie nowych zabawek. Akcja trwa od 23 do 30 listopada.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zachęca do udziału III edycji akcji „Polak z sercem”, której celem jest niesienie pomocy rodakom mieszkającym na Wschodzie. Tym razem organizatorzy proszą o wysłanie charytatywnego sms. Zbiórka żywności i środków czystości została przełożona ze względu na epidemię. W tym roku nowością jest wprowadzenie platformy internetowej o nazwie eDaromat, która pozwala przekazać wsparcie na zakup produktów dla potrzebujących rodaków. Dostępna jest pod adresem polakzsercem.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama