Nowy numer 4/2023 Archiwum

Na rozwiniętych skrzydłach książki

"Raz, dwa, trzy... - czytam Ja, czytasz Ty" to zadanie zrealizowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego głównym celem było prowadzenie działań służących szeroko pojętej idei promocji czytelnictwa. Podczas wspólnych spotkań, które prowadzone były także w formie online, elementem łączącym i integrującym była książka.                         

W ramach projektu odbyły się spotkania autorskie z Edytą Zarębską, Tanyą Valko, Michałem Zawadką oraz Dorotą Zawadzką. Biblioteki działające na terenie gminy Szczurowa zorganizowały przy współpracy z dziećmi, młodzieżą, seniorami, przedstawicielami lokalnych środowisk akcje czytelnicze "Wakacyjne spotkania z książką" oraz "Książka łączy pokolenia", podczas których wybrane teksty literackie czytane były z podziałem na role.

Niektóre zajęcia odbyły się w Dworze Kępińskich w Szczurowej.   Niektóre zajęcia odbyły się w Dworze Kępińskich w Szczurowej.
GCKCziS Szczurowa

Czytelnicy bibliotek mieli także możliwość obejrzenia dwóch spektakli teatralnych przygotowanych przez Objazdowy Teatr Lalek Pinokio i Grupę Teatralną Maska. Przygotowana została także prezentacja prac lokalnych twórców i artystów.

Z udziałem Justyny Marii Mączka odbyła także promocja jej debiutanckiego tomiku poezji "Skrzydła moje rozwinę". Podczas spotkania autorka zaprezentowała swoją twórczość literacką.

Realizacja zadania w czasie epidemii nie byłaby możliwa bez współpracy i wielkiego zaangażowaniu lokalnych społeczności. Wszystkie spotkania zorganizowane w trakcie trwania zadania obejrzeć można na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej oraz jej fanpagu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy