Nowy numer 3/2021 Archiwum

Żegocina. "Słowo, które żyje"

Ksiądz Sylwester Pustułka przygotował dla wszystkich chętnych Kalendarz Adwentowy, który może pomóc lepiej przygotować się do Bożego Narodzenia.

Począwszy od I niedzieli Adwentu w kalendarzu, oprócz odwołania do Ewangelii z dnia, znajdziemy garść refleksji, zamyślenia nad słowem Pańskim. Ksiądz Sylwester zachęca, by chętni ściągnęli sobie ów kalendarz, który w formie pliku PDF zamieścił na swoim facebookowym blogu "Słowo, które żyje" (SŁOWO, KTÓRE ŻYJE), i w wolnej chwili przeczytali słowo oraz krótkie myśli i pytania mogące rodzić się na kanwie Ewangelii.

- Zachęcam, by chętni przeczytali Ewangelię, przeczytali refleksję, zrobili zadanie, które można potraktować jako wyzwanie, i w ten sposób przeżyli inaczej niż do tej pory czas Adwentu - mówi ks. Sylwester.

Wśród zadań znajdziemy m.in. takie, aby zaplanować spowiedź, pomodlić się jakimś fragmentem Pisma Świętego, uśmiechnąć się do ludzi, na ulicy czy wesprzeć ramieniem czy swoim czasem kogoś, kto takiego wsparcia potrzebuje.

To, co znajduje się w kalendarzu, te treści, zostaną rozszerzone w krótkich filmach, które znajdą się na codziennie na blogu. Tak przynajmniej obiecuje ks. Sylwester. Z dużą regularnością kapłan już takie krótkie vlogi z komentarzami rejestruje i udostępnia.

Żegocina. "Słowo, które żyje"   Głowna strona bloga ks. Sylwestra Pustułki. Archiwum "Słowo, które żyje"

"»Słowo, które żyje« to tytuł rozważań towarzyszących mi od początku pandemii. Nagrywałem myśli do niedzielnej Ewangelii. Teraz postanowiłem robić to częściej. Mam nadzieję, że swoimi przemyśleniami pomogę ci lepiej zrozumieć Pismo Święte" - zwraca się do widzów i czytelników we wstępie ks. Sylwester.

Zachęcamy, by na Facebooku znaleźć blog "Słowo, które żyje" i na niego zaglądać. Bardziej leniwych informujemy, że poniżej zamieściliśmy plik PDF z Kalendarzem Adwentowym” ks. Pustułki.

- Zapraszam do lektury, do refleksji, do tego, by słowo Boże nas zmieniało, by Bóg narodził się w naszych sercach, a nie tylko w Betlejem - mówi ks. Sylwester.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama