Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dębica. Święty Mikołaj idzie też do seniorów

Niebieski ciepły koc, pantofle ocieplane, rękawiczki, ale takie bez palców, to pozycje z prawdziwej listy marzeń seniorów z Domu Symeona i Anny.

Prowadzone przez siostry służebniczki dębickie Stowarzyszenie im.  Edmunda Bojanowskiego "Dobroć" prowadzi Dom Symeona i Anny, który jest domem dziennego pobytu dla seniorów.

- Czujemy się tutaj jak rodzina, jedno za drugie by zginęło. Modlimy się za siebie i się wspieramy. Ekipę mamy świetną, nie widzę, by gdzieś mogło być lepiej - opowiadała nam rok temu pani Maria, która dojeżdżała do Dębicy autobusem z Latoszyna. Podopieczni to w większości osoby samotne. Dom przywraca im radość życia.

Podobno nikt nie cieszy się z odwiedzin św. Mikołaja tak jak dzieci! My jednak wiele razy przekonaliśmy się, że dla seniorów wizyta św. Mikołaja również jest bardzo ważna i bardzo wyczekiwana. Seniorzy jednak – w przeciwieństwie od dzieci – nie czekają na prezenty (chociaż potrafią się szczerze cieszyć nawet z najmniejszych drobiazgów). Oni prawdziwie czekają na spotkanie ze św. Mikołajem a gdy już przyjdzie, przeżywają ten czas jak powrót do pięknych chwil dzieciństwa, gdy jeszcze nie było chorób, samotności i ogólnej bezradności - mówi s. Monika Duda, służebniczka dębicka. 

Każdego roku jednak do seniorów w Domu Symeona i Anny również przychodzi św. Mikołaj. Przynosi dobre słowo, radosny śpiew i kilka sympatycznych pytań. Jeśli w danym roku ma taką możliwość przynosi również drobne, ale przydatne prezenty. - Dzięki Darczyńcom naszego Stowarzyszenia w ubiegłym roku udało się przygotować paczki zgodnie z prawdziwymi listami napisanymi przez nasze panie i panów. Niebieski ciepły koc, pantofle ocieplane, rękawiczki ale takie bez palców. Nachodził się ten św. Mikołaj zanim wszystko znalazł, ale szczęście seniorów było jednak warte każdego trudu - dodaje s. Monika.

Dębica. Święty Mikołaj idzie też do seniorów   Siostra Monika Duda informuje, że zakup np. takiej szkatułki może być dla nabywcy pięknym prezentem, a pomoże przygotować także prezenty dla podopiecznych Domu Symeona i Anny. arch. Stowarzyszenia "Dobroć"

W tym roku św. Mikołaj także chce przyjść do seniorów. Można mu pomóc w tej wędrówce, robiąc zakupy w sklepiku Stowarzyszenia "Dobroć". - Nawet można połączyć dwa w jednym. Można zrobić prezent dla kogoś bliskiego jednocześnie pomagając. Na przykład kupując tę piękną szkatułkę wykonaną przez jedną z naszych sióstr kupujący pomoże przygotować świąteczne paczki dla naszych podopiecznych. Sama szkatułka zaś może być miłym prezentem dla nabywcy - tłumaczy s. Monika.

Sklepik Stowarzyszenia "Dobroć" dostępny jest pod adresem: SKLEPIK STOWARZYSZENIA "DOBROĆ".  Tam też znajdziemy piękne rękodzieło, m.in. szkatułki, wazony, wyroby z wikliny czy plecione różańce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama