Nowy numer 49/2022 Archiwum

Nie żyje ks. Stanisław Olesiak SVD

W nowosądeckim szpitalu zmarł 1 grudnia ks. Stanisław Olesiak, werbista, apostoł chorych i cierpiących.

Ksiądz Stanisław Olesiak urodził się 15 lutego 1953 roku w Trzetrzewinie. Skończył liceum w Nowym Sączu. Po ukończeniu seminarium w Pieniężnie w 1979 roku przyjął święcenia kapłańskie i wyjechał na misje. Ksiądz Stanisław Olesiak z misji w Afryce przywiózł amebę w wątrobie. Na wózku inwalidzkim szybko posadziło go stwardnienie rozsiane. Paroma słowami potrafił jednak, sam chory i cierpiący, postawić na nogi sprawnych inaczej.

Mimo niepełnosprawności jeździł, spotykał się z osobami niepełnosprawnymi. Jemu zwierzali się z najgłębszych tajemnic. Mimo choroby był zawsze uśmiechnięty. W czasie I Sądeckiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Starym Sączu w 2017 roku dziękował Bogu, że dał mu to, co uznał za dobre dla niego. - Nie są to bogactwa ani dostojne stanowiska, za to dziś często i długo mogę patrzeć na Ciebie z bliska – mówił wierszem ks. Olesiak, dodając, że kochał i kocha swoje życie.

Msza św. z wprowadzeniem ciała do kościoła będzie w piątek 4 grudnia o godz. 15 w Trzetrzewinie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 5 grudnia br. o godz. 11 w kościele parafialnym w Trzetrzewinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy