To jeden z owoców trwającej tam od maja do października peregrynacji figur Fatimskiej Pani.
Peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej w Kamionce Wielkiej trwała od maja do października tego roku. O jej rozpoczęciu pisaliśmy tutaj:
Jak mówi miejscowy proboszcz ks. Janusz Potok, był to piękny i błogosławiony czas dla parafii. Choć był on przede wszystkim zaproszeniem do żarliwej modlitwy rodzinnej, to księgi peregrynacyjne są świadectwem tego, jak wydał wiele owoców. Niektórzy chcieliby, by dalej trwał. Są parafianie, którzy kapliczki dla Fatimskiej Pani stawiają przy swoich domach. Reakcje ludzi na przyjęcie Maryi w swoich domach były bardzo żywe, głęboko przeżyli ten czas.
Jednym z owoców peregrynacji jest powstanie w Kamionce Wielkiej Maryjnej Szkoły Modlitwy Słowem Bożym. - Głos, by taka grupa zrodziła się w parafii, pojawiał się już od dawna, ale z pewnością peregrynacja przyczyniła się do tego, że tak się stało. Maryja na pewno miała na to wpływ. Myślę, że chce tego, byśmy modlili się szczerze - zauważa ks. Hieronim Kosiarski, opiekun grupy.
Spotkania odbywają się w co drugą niedzielę. Prowadzą je członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Kingi w Nowym Sączu - Biegonicach. Uczestniczy w nich od 15 do 20 osób. Jak tłumaczy ks. Hieronim, podstawę formacji stawowi Pismo Święte, ale nie chodzi jedynie o jego rozważanie. Tym zajmuje się inna grupa także istniejąca w parafii, mianowicie Krąg Biblijny. Równie ważnym jak rozumienie Słowa Bożego, w Maryjnej Szkole Modlitwy Słowem Bożym jest Jego przyjęcie. To Matka Boża jest tego wzorem, nauczycielem słuchania, rozważania w swoim sercu i wydania Go na świat.
- Podczas spotkań uczymy się modlitwy charyzmatycznej Słowem Bożym. To zaproszenie do modlitwy sercem, głębokiego i szczerego przeżycia spotkania z Panem Jezusem, przejścia przez poszczególne prawa kerygmatu, odkrycia starych prawd w nowy sposób. Liczymy, że ta forma modlitwy stanie się ożywieniem wspólnoty. Ona zmienia ludzi. Widziałem to już podczas pracy ze studentami, jak modlitwa charyzmatyczna wpływała na ich codzienne życie, a co za tym idzie promieniowała na innych - zauważa ks. Hieronim Kosiarski, były duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa" w Tarnowie.
Więcej na ten temat będzie można przeczytać w jednym z najbliższych numerów tarnowskiego wydania papierowego Gościa Niedzielnego.