Nowy numer 3/2021 Archiwum

Masajskim, i nie tylko, dzieciom

Kolędnicy misyjni mają nadzieję, że w tym roku uda się pomóc ich rówieśnikom z trzech kontynentów.

Hasłem tegorocznej edycji kolędników misyjnych, zaplanowanej na czas poświąteczny, są słowa z języka guarani „Eitim canapó Tupã napé (wymowa: Einczin kanapo Tupa napé). Znaczą one tyle, co „Radujcie się bracia w Panu”.

Posłuchajcie hymnu:

Hymn kolędników misyjnych 2020

W tym roku przedsięwzięcie kolędników misyjnych wyjątkowo ograniczy się do przedstawienia scenki kolędowej w kościele parafialnym w wyznaczonym przez księdza proboszcza terminie.

Jak co roku będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy. W tym roku tematem pytań konkursowych będzie 25-letnia praca misyjna tarnowskich księży w Brazylii.

Materiały tegorocznej kolędy misyjnej znajdziecie TUTAJ.

Ofiary otrzymane podczas kolędowania zostaną przeznaczone dla dzieci masajskich. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską. Wspierając kolędników będzie można pomóc w realizacji bądź kontynuacji projektów zgłaszanych do Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej przez naszych misjonarzy, którzy chcą kontynuować projekty ewangelizacyjne, edukacyjne i humanitarne.   

Chodzi m.in. o pomoc w funkcjonowaniu szpitala w Bagandou, opieka na dziećmi ulicy w Bimbo i budowa Centrum Miłosierdzia Bożego w tym mieście, pomoc w funkcjonowaniu przedszkola w Ndolobo i dożywianie tam dzieci, wsparcie dla osieroconych dzieci na misji w Wantingera, budowa centrum katechetyczno-formacyjnego w Czadzie, dożywianie dzieci w Kongu Brazzaville, dofinansowanie szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua w Kamerunie, wyposażenie gabinetu dentystycznego w Bagre w Brazylii, rozbudowa centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży w San Ramon w Boliwii, realizacja projektu centrum wsparcia dla dzieci z zespołem Downa w Kazachstanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama