Nowy numer 8/2021 Archiwum

Pustków-Osiedle. Zmarł ks. Bronisław Marczyk

Jak informuje strona parafii w Pustowie-Osiedlu dziś w nocy odszedł do Pana ks. Bronisław Marczyk.

Ksiądz Bronisław Marczyk urodził się 5 lutego 1934 r. w Zdziarcu koło Radomyśla Wielkiego. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1958 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie z rąk biskupa Karola Pękali. 6 lipca odprawił Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii w Zdziarcu. Kolejno został skierowany jako wikariusz do parafii w Janowicach, Trzęsówce i Zakliczynie.

1 lipca 1970 roku utworzono samodzielny rektorat przy kaplicy w Pustkowie-Osiedlu, a bp Jerzy Ablewicz mianował go rektorem tamtejszego kościoła. W roku 1978 powstała samodzielna parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Ks. Bronisław Marczyk został jej pierwszym proboszczem. Wraz z powierzonymi mu parafianami wybudował kościół, plebanię oraz sale katechetyczne. Od początku swojego duszpasterzowania roztaczał także opiekę nad byłym miejscem kaźni z czasów II wojny światowej: Górą Śmierci w Pustkowie. W 2003 roku przeszedł na emeryturę.

Obszerny biogram zmarłego publikuje serwis Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki: BIOGRAM KS. BRONISŁAWA MARCZYKA.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 grudnia w Wigilię w Pustkowie-Osiedlu. O godzinie 7:30 będzie wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła i czuwanie przy trumnie. O 10:30 - różaniec w intencji zmarłego. O 11 Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego. Po Mszy św. przewiezienie ciała i pochówek na cmentarzu parafialnym, w grobowcu kapłańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama