Nowy numer 3/2021 Archiwum

W gminie Przecław orszaki się rozmnożyły

W tym roku po raz piąty, inaczej, ale równie radośnie - informuje Fundacja "Dwa Brzegi".

To właśnie Fundacja "Dwa Brzegi" od pięciu lat koordynuje organizację Orszaku Trzech Króli w Przecławiu, podejmując współpracę z lokalnymi stowarzyszeniami z terenu gminy, do której należą miejscowości rozlokowane po dwóch stronach Wisłoki.

- W tym roku pomimo pandemii świętowanie Objawienia Pańskiego w gminie Przecław także się odbyło, ale inaczej, choć nie mniej radośnie - informuje Monika Skowrońska-Ziomek, która szefuje fundacji "Dwa Brzegi" z Przecławia.

W gminie Przecław orszaki się rozmnożyły   Czuwanie przy żłobku w Dobryninie zorganizowane przez miejscową młodzież i dzieci. Facebook W gminie Przecław orszaki się rozmnożyły   Wspólne kolędowanie pań ze Stowarzyszenia Przecławski Krąg przy akompaniamencie Tadeusza Świstry. Facebook

Mini Orszak Trzech Króli odbył się w parafii Łączki Brzeskie. W parafii Dobrynin z kolei miało miejsce piękne czuwanie przy żłóbku z pokłonem Trzech Króli, którego organizatorem była miejscowa młodzież skupiona wokół Całkiem Normalnej Grupy i scholka dziecięca. Ponadto różne grupy z terenu gminy nagrały filmiki z kolędowaniem, które publikujemy na naszym profilu w mediach społecznościowych.

Zdjęcia i relacje z tych wydarzeń można zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama