Nowy numer 2/2021 Archiwum

Brzesko. Dzieci pokłoniły się Dzieciątku

Orszak Trzech Króli w zmienionej i okrojonej formie ze względu na obostrzenia sanitarne odbył się także w parafii św. Jakuba.

Tradycyjnie po każdej Mszy św. w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Brzesku odbyło się poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Pakiety z poświęconą kredą i kadzidłem można było również zabrać z kościoła, dobrowolnymi ofiarami wspierając misje i misjonarzy.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, dlatego też tego dnia w brzeskiej parafii po każdej Mszy św. dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Wolontariatu Misyjnego przedstawiły krótką scenkę bożonarodzeniowo-misyjną.

Nie zabrakło również Orszaku Trzech Króli, choć w zmienionej i okrojonej formie ze względu na obostrzenia sanitarne. Symboliczny orszak wyruszył zatem sprzed pomnika św. Jakuba. Stamtąd Trzej Królowie z dziećmi w królewskich koronach uroczyście weszli do kościoła, a po Mszy św. udali się z pokłonem do szopki w kościele.

Brzesko. Dzieci pokłoniły się Dzieciątku   Brzescy Trzej Królowie. FB parafii św. Jakuba w Brzesku Brzesko. Dzieci pokłoniły się Dzieciątku   Dzieci chętnie pokłoniły się Dzieciątku. FB parafii św. Jakuba w Brzesku

Film dokumentujący to wydarzenie można zobaczyć tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama