Nowy numer 3/2021 Archiwum

WSD. Ognisko misyjne

Tarnowskie seminarium prezentuje kolejną grupę, w której tym razem klerycy mogą poznawać działalność misyjną Kościoła. Także naocznie…

Grupa misyjna powstała w tarnowskim WSD już w 1966 roku. Najpierw było to koło, a obecnie nosi nazwę Ogniska Misyjnego.

Od 2007 roku klerycy zaczęli wyjeżdżać na misyjne staże do Ameryki Południowej, Afryki i Azji (Kazachstan). Tylko w ciągu dziesięciu lat trwania akcji misyjne kraje, specyfikę pracy tarnowskich misjonarzy „na miejscu” poznało 94 kleryków, a 16 z nich wyjechało na misje.

Ognisko Misyjne to również spotkania formacyjne, które odbywają się co dwa tygodnie.

- W czasie spotkań modlimy się za misjonarzy oraz poszerzamy swoją wiedzę na temat Kościoła powszechnego, a także poznajemy sytuację polityczną i społeczną w krajach misyjnych. Od czasu do czasu do wspólnoty Ogniska Misyjnego zapraszany jest misjonarz lub inna osoba związana z misjami, którzy opowiadają o swojej pracy na misjach czy na rzecz misji. Nasza wspólnotę charakteryzuje realizowanie wielu inicjatyw (np. staże misyjne) na rzecz misji, także tych o zasięgu międzynarodowym - mówią klerycy.

W WSD znajduje się sala misyjna, w której zgromadzono wiele pamiątek z misyjnych staży, jak również ofiarowanych przez misjonarzy.

Więcej o Ognisku przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama