Nowy numer 8/2021 Archiwum

Z zakrętek powstanie druga studnia w Afryce

15 stycznia miał miejsce kolejny transport z 2 tonami tego tworzywa.

Pierwsza studnia za pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastikowych zakrętek, w zbiórkę których włączyło się wiele parafii diecezji tarnowskiej, ale nie tylko, powstała w minionym roku w Czadzie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ndżamenie-Dembé, gdzie od lat pracuje tarnowski misjonarz ks. Stanisław Worwa.

Z zakrętek powstanie druga studnia w Afryce   Ks. Stanisław Wojdak z Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej w imieniu potencjalnych użytkowników studni dziękuje wszystkim, którzy mają udział w tym dziele. Wydział Misyjny

Jak informuje ks. Stanisław Wojdak z Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, druga powstanie niebawem, bo większość środków jest zebranych. - Wszystkim, którzy mają udział w tym przedsięwzięciu gratulujemy zaangażowania i w imieniu potencjalnych użytkowników studni na afrykańskim lądzie, wyrażamy podziękowanie. Podziękowanie też kierujemy do trzech prywatnych firm, które chętnie i bezinteresownie użyczają swe ciężarowe samochody, by towar został dowieziony do punku skupu w Myślenicach - mówi kapłan.

W organizacji transportu zakrętek na misyjne studnie uczestniczą także członkowie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama