Nowy numer 8/2021 Archiwum

Dziewiętnastki w Starej Wsi

Co miesiąc w parafii św. Józefa będą sprawowane jubileuszowe nabożeństwa ku czci patrona wspólnoty połączone z katechezą dorosłych i modlitwą wstawienniczą.

Papież Franciszek ogłosił 2021 rok Rokiem św. Józefa z racji 150. rocznicy ogłoszenia go patronem Kościoła powszechnego.

Z tej okazji parafia pw. św. Józefa Robotnika w Starej Wsi zaprasza na comiesięczne nabożeństwa ku czci patrona wspólnoty, połączone z rozważaniem papieskiego listu „Patris corde” oraz modlitwą wstawienniczą w intencjach złożonych przez wiernych do specjalnej skrzynki. Nabożeństwa będą odbywać się każdego 19 dnia miesiąca.

- Parafia istnieje już 34 lata. Kult św. Józefa rozwijał się od początku istnienia tej wspólnoty. Opiekun Świętej Rodziny czczony jest u nas jako robotnik, rzemieślnik. Św. Józef jako człowiek pracy jest bliski parafianom pracującym na roli i w zakładach pracy - mówi ks. proboszcz Mariusz Nosal.

Kapłan podkreśla, że obecny rok będzie szansą na lepsze poznanie św. Józefa. - Choć kult jest, to wydaje się, że św. Józef wciąż jest postacią drugiego planu, że żyje w cieniu, odstawiony na boczny tor, zasłonięty przez popularniejszych dzisiaj świętych. Tymczasem jest to święty aktualny na obecne czasy. Św. Józef może być wzorem dla mężczyzn, mężów, ojców - zauważa ks. Nosal.

W kościele w Starej Wsi znajduje się obraz Świętej Rodziny, który jest kopią wizerunku z Kalisza. - 19 marca na kolejnym nabożeństwie ku czci św. Józefa zostanie poświęcona taka kopia, która powędruje do domów parafian, którzy zgłoszą chęć przyjęcia obrazu - wyjaśnia ks. wikariusz Bartłomiej Wilkosz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama