Nowy numer 8/2021 Archiwum

Biskup przyszedł z kolędą

W tym roku księża nie odwiedzają parafian. Za to zapraszają ich do kościoła na Mszę św. w ich intencji.

W niektórych parafiach od świąt Bożego Narodzenia, w innych od 18 stycznia, księża zapraszają parafian na Msze św. do kościoła zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, podczas której duchowni chodzili „od drzwi do drzwi”.

Jednej z takich Mszy św. przewodniczył 17 stycznia bp Andrzej Jeż w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. - Pandemia przeszkodziła w tym roku duszpasterzom w odwiedzaniu swoich parafian. Za to każda z rodzin została zaproszona do kościoła na Eucharystię. Ta nadzwyczajna sytuacja uświadomiła z jednej strony poczucie braku spotkania z parafianami, którym zanosi się Boże błogosławieństwo, z którymi można porozmawiać na tematy duszpasterskie czy rozeznać lepiej sytuację ich życia - mówił bp Jeż podkreślając, że od dziecka pamięta, jak ważnym wydarzeniem była kolęda.

Pasterz diecezji dodał, że obecna forma spotkania księży z parafianami jest szansą, by dostrzec parafię jako rodzinę rodzin. - Tej prawdy doświadczamy na Eucharystii sprawowanej za rodziny z konkretnego rejonu parafii. Widzimy, że organizm parafii budują rodziny, a one uświadamiają sobie, że są częścią większej całości, za którą są odpowiedzialni - mówił biskup.

Na zakończenie Eucharystii bp Jeż pobłogosławił wodę, którą uczestnicy Mszy św. mogli zabrać do domów. Udzielił też kolędowego błogosławieństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama