Nowy numer 8/2021 Archiwum

Efez ma już relikwie świętych dzieci

Ich uroczyste wprowadzenie planowane jest na 20 lutego, we wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto.

Relikwie świętych dzieci fatimskich Centrum Ruchu Światło–Życie EFEZ w Czchowie otrzymało z Fatimy na prośbę diecezjalnego moderatora Ruchu ks. Pawła Płatka. Ich uroczyste wprowadzenie planowane jest za miesiąc, 20 lutego, we wspomnienie świętych pastuszków.

Efez ma już relikwie świętych dzieci   Przygotowany jest już także piękny relikwiarz. Facebook EFEZ

Jak tłumaczy ks. Paweł Płatek, to kolejny krok realizacji pragnienia, by w kaplicy Efezu byli obecni w relikwiach przedstawiciele wszystkich stanów Kościoła – oddając przez to prawdę, iż Ruch Światło–Życie jest ruchem eklezjalnym, tzn. jest drogą uświęcenia dla wszystkich stanów i grup wiekowych Kościoła.

Efez ma już relikwie świętych dzieci   W czchowskim Efezie znajdują się już relikwie św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Zelii i Ludwika Martin oraz bł. Karoliny. Facebook EFEZ

W czchowskim Efezie znajdują się już relikwie św. papieża Jana Pawła II, osoby konsekrowanej - św. Faustyny Kowalskiej, małżonków - św. Zelii i Ludwika Martin oraz młodej, a jakże dojrzałej wiarą dziewczyny - bł. Karoliny.

Miejsce w kaplicy jest już ponadto zarezerwowane dla świętego kapłana. Pragnieniem oazowiczów jest, by były to relikwie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, o którego rychłą beatyfikację żarliwie się modlą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama