Nowy numer 8/2021 Archiwum

Pomagajcie poznać prawdę i budujcie wspólnotę między ludźmi

Bp Andrzej Jeż składa życzenia dziennikarzom z okazji patronalnego wspomnienia św. Franciszka Salezego.

Od kilku lat w Tarnowie odbywało się noworoczne spotkanie biskupa tarnowskiego z dziennikarzami. W tym roku z powodu pandemii do spotkania nie doszło, ale przez pośrednictwo Synaj.tv bp Andrzej Jeż składa wszystkim dziennikarzom życzenia.

"Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu podaje nam do rozważenia bardzo nośne hasło «Chodź i zobacz!«. Jako ludzie mediów zapraszacie odbiorców, by razem z wami wyruszyli w drogę. Pokazujecie ludziom rzeczywistość. To nieraz wielki wysiłek okupiony przez dziennikarzy nieraz utratą życia. Jak trzeba być mocnym duchowo i odważnym, by pokazywać ludziom prawdę i do niej prowadzić!" - mówi bp Jeż.

Pasterz diecezji tarnowskiej życzył dziennikarzom, by ich praca budowała wspólnotę ludzką. "W czasie pandemii pozbawieni relacji osobistych z innymi opieramy się na mediach, które pomagają nam w zachowaniu więzi. Wypełniajcie tę rolę z oddaniem, mając świadomość, że służycie człowiekowi" - podkreśla biskup w specjalnym przesłaniu do dziennikarzy. Całe wystąpienie poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama